+48 720 720 335

furgonetkapunkt.chorzow@gmail.com

  720 720 335

Paczka do Anglii - jak najtaniej wysłać?

25 lutego 2023

Odprawa celna, opłata cła, podatek VAT. O czym jeszcze należy pamiętać po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

Sprawdzamy, jak obecnie wygląda wysyłka paczek do Anglii i czy bieżący rok przyniósł w tym zakresie istotne zmiany. Jak wysłać paczkę do Anglii?

 

 

Spis treści:

 

 

 

 

Co się zmieniło po Brexicie?

 

 

Brexit spowodował utrudnienia w transporcie przesyłek między Polską a Anglią, Walią i Szkocją. Do końca roku 2020 cały ruch towarów odbywał się bezcłowo. Później wszystkie paczki przekraczające granicę zostały objęte obowiązkową odprawą celną.

Jedynym wyjątkiem pozostała Irlandia Północna, która na podstawie specjalnych ustaleń, nadal respektuje przepisy unijne.

 

Odprawa celna wymaga sporządzenia stosownej dokumentacji oraz niesie za sobą dodatkowe opłaty w postaci cła i podatku VAT. Jeśli korzystasz z usług profesjonalnego kuriera brokerskiego, to nie musisz martwić się o tego typu formalności. Wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz na stronie internetowej. Resztą zajmą się pracownicy współpracującej z brokerem agencji celnej.

Agencja celna pobiera cło za przewóz towarów wyprodukowanych poza Unią Europejską. Później rozlicza się z brytyjskim organem skarbowym, czyli HMRC.

 

 

 

Tanie paczki do Anglii – deklaracja wartości towarów.

 

Wysłanie paczki do Anglii wiąże się z koniecznością podania jej wartości. Dlatego należy wypełnić specjalny formularz, w którym wskazujesz nazwy, ilość oraz deklarowaną cenę danego towaru. Wtedy Twoja paczka otrzyma właściwy i niezbędny kod taryfy celnej.

Przesyłki prywatne z reguły możesz wycenić według własnego uznania – agencja co do zasady nie sprawdza rzeczywistej wartości przedmiotów. Dla przykładu: jednakowe koszulki możesz wycenić na 50, 20 lub nawet 3zł. 

Czy można wysłać paczkę do Anglii, nie płacąc podatku VAT? Tak, jest to możliwe. Nadawcy przesyłek nie muszą uiszczać dodatkowych opłat, o ile wartość towarów nie przekracza 200 zł. Przekroczenie tej kwoty spowoduje naliczenie podatku przez agencję celną (nie więcej niż 23%).

Ważne: pamiętaj, że w jednej paczce mogą znajdować się rzeczy, których łączna wartość nie przekracza 700 zł.

 

 

Znajdź dobrego kuriera - szybkie wysyłanie paczki do Anglii.

 

 

Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione we właściwy sposób? Porównaj oferty różnych spedytorów u profesjonalnego brokera kurierskiego. Gwarancja dobrej ceny, bezpieczeństwa i usług na najwyższym poziomie to paczki do Anglii w furgonetkapunkt.eu.

Nasz serwis internetowy umożliwia skorzystanie z inteligentnego systemu wyceny przesyłek. Wystarczy, że podasz wagę, gabaryty oraz kraj docelowy. Na tej podstawie furgonetkapunkt.eu. przedstawi Ci dostępne rozwiązania, a Ty wybierzesz dla Ciebie najtrafniejsze najkorzystniejsze.

 

Paczki Polska-Anglia – czas transportu.

 

Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ze względu na wprowadzenie obowiązkowej odprawy celnej, czas transportu paczki do Anglii uległ wydłużeniu o 1 dzień roboczy. Dokładny czas dostarczenia przesyłki do adresata zazwyczaj nie przekracza 4-6 dni roboczych i jest zależny od wybranej firmy przewozowej.

Musisz pamiętać, że czas ten nie liczy się od nadania paczki, ale od dnia następnego.

Tanie i małe przesyłki trafiają do Anglii nawet w ciągu doby. Istnieją sytuacje kiedy paczka może zostać sprawdzona przez Urząd Celny lub zatrzymana przez agencję celną. Na szczęście bywa to stosunkowo rzadko a w przypadku paczek prywatnych zdarza się to wyjątkowo sporadycznie.

 

 

Paczki do Anglii i paczki do Polski - informacje.

 

1. Kurier do Anglii.

Zamówienie kuriera do Anglii to tylko 3 minuty:

 

  • wybierz kierunek transportu Polska - Wielka Brytania,
  • wpisz wagę i wymiary paczki,
  • uzupełnij informacje adresowe o nadawcy i odbiorcy,
  • wypisz towary w paczce,
  • określ dzień odbioru przesyłki,
  • opłać zamówienie i gotowe!

 

Kurier przyjedzie w wybranym przez Ciebie dniu i odbierze paczkę do Anglii. Przesyłki odbierane są w każdy dzień roboczy w godzinach 9:00 - 18:00. Aktualnie na trasie Polska - Anglia możesz skorzystać z firmy UPS i DHL.

Paczki z Anglii do Polski wyślesz kurierem: UPS (serwis express i standard) i Parcelforce.

Nie chcesz czekać na kuriera, aby odebrał paczkę do Anglii?

Nadaj ją w dowolnym punkcie UPS lub DHL (dotyczy paczek do Anglii o wadze do 20 kg), np. Furgonetka Punkt Chorzów, Armii Krajowej 53A (mapa).

Paczki z Anglii do Polski do 20 kg także możesz zostawić w punkcie UPS lub Parcelforce. 

 

2. Ile idzie paczka do Anglii, a ile paczka z UK do Polski?

Paczka do Anglii i z UK do Polski idzie średnio 4-6 dni roboczych. W usłudze UPS Express czas transportu paczki z UK do Polski to 2 dni robocze. Do czasu transportu nie wlicza się dnia odbioru paczki przez kuriera, soboty i niedzieli oraz dni wolnych od pracy w kraju nadania i doręczenia.

Paczki do Anglii, Walii i Szkocji transportowane są "od drzwi do drzwi", co oznacza, że zostaną odebrane spod wskazanego adresu i doręczone do drzwi odbiorcy.

Paczki z UK do Polski także są transportowane w usłudze "od drzwi do drzwi". W usłudze UPS i DHL, przy paczkach o wadze do 20 kg, nie musisz czekać na kuriera - paczkę do Polski lub paczkę do Anglii można zostawić w dowolnym punkcie UPS i DHL.

 

3. Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski, a ile paczka z Polski do UK?

Najtańszą opcją na wysyłkę paczki z Anglii do Polski jest Kurier UPS - za 5 kg paczkę zapłacisz ok. £24.89/ 125,49 zł. Z kolei paczka do Anglii kosztuje 119,49 w usłudze UPS lub 129,89 zł kurierem do Anglii DHL. (dane na styczeń 2023)

 

 

Tagi:

paczka do Anglii cena, paczka do Anglii poczta polska, paczka do Anglii dpd, paczka do Anglii DHL, paczka do Anglii UPS, paczka do Anglii cło, paczka do Anglii dokumenty, paczka do Anglii InPost.